5 צעדים שאתם יכולים לנקוט עכשיו כדי לשפר את בריאות השלפוחית

השינוי קשה. במיוחד כשזה משהו שהתחלנו להתמודד איתו. עבור רבים, דליפות משלפוחית ​​השתן מתרחשות עם הזמן ומתגברות ככל שאנשים מתבגרים. יכול להיות שחשבתם שאתם לא צריכים לעשות שום דבר בקשר לזה. ולאט לאט, למדתם לכסות על הדליפות, תוך ביצוע התאמות קלות פה ושם כדי להתאים לבעיה ההולכת וגוברת שלכם. ולמעשה, אולי התאמתם כל כך טוב שאתם אפילו לא מבינים שבריאות שלפוחית ​​השתן שלכם היא עכשיו בעיה גדולה. אתם תמיד יכולים להביא בגדים להחלפה, לחפש את השירותים הקרובים ביותר, או לנסות להגביל משקאות כשאתם יוצאים. ובעוד שמהלכים אלה עשויים לנהל את מצבכם, אתם לא באמת עושים דבר כדי לטפל בו.

אז, במקום להסוות את הדליפות משלפוחית ​​השתן, למה לא לנקוט בכמה צעדים כדי לשפר את בריאותה? אנו חולקים עמכם כאן 5 צעדים פשוטים שתוכלו לנקוט עכשיו ויעשו עולם של הבדל בבריאות השלפוחית ​​שלכם.

5 צעדים קלים לשיפור בריאות השלפוחית

1. לכו לפיזיותרפיה

לא מצליחים לעצור את בריחת השתן מאז שהילד הגיע? פתאום מרגישים שאתם ממהרים לשירותים ברגע שאתם מרגישים צורך ללכת? נושאים כמו אלה יכולים לרוב להצביע על רצפת אגן חלשה (או על סוגיה אחרת של רצפת האגן). פיזיותרפיה זו דרך נהדרת להתחיל לשלוט בדברים מכמה סיבות. ראשית, היא תיתן לכם שיעור טוב על האנטומיה שלכם ותראה לכם עד כמה רצפת האגן תורמת ליציבותם של חלקים שונים בגוף. פיזיותרפיסט יעשה לכם בדיקה גופנית (אל תדאגו – זה לא נורא כמו שאתם חושבים) וימדוד את חוזק רצפת האגן שלכם כדי לוודא שזו למעשה הבעיה. לבסוף, הוא יראה לכם כיצד לבצע מהלכי חיזוק שונים שיעזרו לרצפת האגן שלכם להיכנס לכושר. זה עשוי לכלול עבודה על שרירי ליבה ותנועות רגליים. זה באמת צריך להיות אחד משורות ההגנה הראשונות מפני נזילות משלפוחית ​​השתן, מכיוון שזו דרך טבעית לרפא ולפתור את הבעיה.

2. אם אתם מעשנים, הפסיקו

אתם יודעים שאתם צריכים להפסיק בכל מקרה, אבל אם אתם מחפשים סיבה נוספת, הנה היא: עישון עלול להוביל לשיעול כרוני, מה שגורם ללחץ מוגבר על רצפת האגן. לאורך זמן, שיעול עקבי זה יכול להחליש את רצפת האגן, ולהקשות על השליטה בדליפות משלפוחית ​​השתן. באמת שמעולם לא היה זמן טוב יותר להפסיק.

3. נהלו יומן שלפוחית ​​ושימו לב מה אתם אוכלים ושותים

ניהול יומן שלפוחית ​​השתן יכול לעשות שני דברים בשבילכם – לעזור לכם לראות באופן חזותי כמה גדולה בעיית הדליפות שלכם, ועם הזמן, אולי אפילו לעזור לכם לאתר מה גורם לדליפות אלו. עקבו אחר מה שאתם אוכלים ושותים בכל יום (גירויים מסוימים בשלפוחית ​​השתן, כמו אותה כוס קפה בבוקר, עשויים שלא לעשות עמכם חסד) וכתבו גם מה עשיתם כשהתרחשה דליפה, כמה גדולה היא היתה וכ’. אתם עשויים לגלות שאתם תמיד דולפים במהלך ריצה יומית, או כשאתם צוחקים בטלפון עם אחותכם (מתברר שבכל זאת אלה לא דליפות מקריות!). ברגע שיש לכם נתונים של כמה ימים בערך, הסתכלו עליהם ובדקו אם אתם מבחינים בדפוסים כלשהם. לאחר מכן, קבעו פגישה עם הרופא שלכם וקחו איתכם את היומן – זה כלי נהדר שיעזור לו לאבחן את סוג בריחת השתן שיש לכם, ואז להבין אילו תוכנית טיפול יתאימו עבורו.

4. תתחילו לזוז

שמירה על כושר היא דבר טוב לכל חלק בגופכם, אך יתכן שמעולם לא קישרתם זאת לבריאות שלפוחית ​​השתן. האמת היא שככל שהשרירים שלכם חזקים יותר, כך תוכלו להתמודד עם נזילות בצורה טובה יותר. ואם אתם סובלים מעודף משקל, התחלת שגרת פעילות גופנית יכולה לעזור לכם להוריד את הקילוגרמים האלה, מה שעשוי להפעיל לחץ גדול עוד יותר על שלפוחית ​​השתן ורצפת האגן שלכם, ויגרום לדליפות. אם אתם מרגישים מאוימים מהרעיון להתאמן, אל. אימון אמור להיות כל דבר שאתם נהנים לעשות שיעזור לכם לשרוף עוד קלוריות. הליכה, שחייה, ריקודים במטבח – כל מה שתוכלו לעשות בעקביות כדי להזיז את גופכם, לצבור כוח בשרירים ולהוריד מספר קילוגרמים עודפים. (רק הקפידו לבדוק עם הרופא שלכם לפני שתתחילו בשגרת אימונים חדשה).

5. שוחחו עם מישהו שמבין

בריחת שתן אינה רק עומס פיזי – היא גם רגשית. אנו שומעים מכל כך הרבה אנשים שאומרים לנו שהם מתביישים בדליפות משלפוחית ​​השתן שלהם, עד כדי כך שזה השפיע על היחסים שלהם עם אחרים. לפעמים הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות בעצמכם הוא להוציא את הרגשות האלה החוצה. מצאו מישהו שאתם יכולים לסמוך עליו – חבר קרוב, בן משפחה או הרופא שלכם. הסרת הדברים מהלב יכולה באמת לגרום לכם להרגיש קצת יותר טוב, ולדבר עם אחרים שגם חווים בריחת שתן או מצבים בריאותיים אחרים של שלפוחית ​​השתן ויכולים להראות לכם שאתם לא לבד – אנשים רבים אחרים חיים גם עם מצב זה.

אנחנו נגיד את זה שוב – השינוי קשה. אך על ידי ביצוע צעדים קטנים תוכלו להתקדם רבות ולהביא לשליטה בדליפות משלפוחית ​​השתן. זה שווה את זה.

ניתן גם להיעזר בחיתולים למבוגרים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.