אוטיזם ובריחת שתן

אוטיזם אינו הפרעה אחת, אלא ספקטרום מסוגים שונים, המכונה גם הפרעות בספקטרום האוטיסטי (ASD). לכל אדם עם אוטיזם יש אתגרים וכוחות אחרים. אוטיזם מאופיין בדרך כלל באתגרים עם דיבור ותקשורת לא מילולית, כישורים חברתיים והתנהגויות חוזרות. אנשים עם אוטיזם נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח או לחוות בריחת שתן בהשוואה לאנשים שאינם סובלים מאוטיזם. לאנשים עם אוטיזם יכולים להיות מספר סוגים של בריחת שתן בשל מצבם, וזה יכול לשנות את אופן ניהול הבריחות.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

הסוגים העיקריים של בריחת שתן שחווים ילדים (או מבוגרים) הסובלים מאוטיזם הם:

  • דחף בריחת שתן
  • בריחת שתן פונקציונלית
  • בריחת שתן במעי
  • קשיים בשירותים

סוגי בריחת השתן עם אוטיזם

דחף בריחת שתן. בריחת שתן היא כאשר לאדם יש דחף פתאומי להשתין חזק כל כך שאי אפשר להחזיק אותו. האדם אינו מסוגל להגיע לשירותים די מהר לפני שדלף שלפוחית ​​השתן. ילדים עם אוטיזם יכולים לחוות בריחת שתן אם יש נתק בין השרירים בשלפוחית ​​השתן והמוח. חילופי האותות בין שלפוחית ​​השתן למוח פועלים כדי להודיע ​​לך כי עליך להשתמש בשירותים, וקשר זה עלול להיפגע עקב אוטיזם. במקרים מסוימים, הילד אינו מזהה את הדחף להטיל שתן או אינו מזהה אותו עד שיהיה מאוחר מדי, וגורם לתאונה או לדליפה.

בריחת שתן פונקציונלית. בריחת שתן פונקציונלית היא כאשר אדם לא יכול להגיע לשירותים מספיק מהר. אנשים עם אוטיזם לא יוכלו לאתר או להגיע לשירותים כאשר הם צריכים ללכת.

בריחת שתן במעי. בריחת שתן במעי היא אובדן לא רצוני של צואה. הוכח שילדים עם אוטיזם מתעכבים בפיתוח שליטה במעי בהשוואה לילדים שאין להם אוטיזם.

קשיים בשירותים. ילדים עם אוטיזם עשויים לאט יותר לפתח את היכולת להשתמש בשירותים בעצמם. יש קושי לדעת מתי להשתמש בשירותים, לתקשר עם הצורך ללכת, להגיע לשירותים, לנקות את עצמם ולהשתמש בשירותים שונים. ישנם משאבים זמינים להורים העובדים לעזור לילדם ללמוד להשתמש בשירותים.

כיצד מוצרי בריחת שתן יכולים לעזור בדרך

לעתים קרובות, אנשים עם אוטיזם יכולים ללמוד לשלוט על בריחת שתן, אם כי קשיים התפתחותיים עשויים לגרום לכך שייקח מעט יותר זמן. במהלך תקופה זו, מוצרי בריחת שתן יכולים להוות עזרה עצומה להורים ולמטפלים, ולהקל על הקשיים והלחץ בתאונות. לדעת שתאונה תיכלל, והעור יהיה מוגן מפני רטיבות ופריחות, יכול להעניק להורים ולמטפלים שקט נפשי נוסף. המוצר הנכון בן לילה יכול אפילו לספק שנת לילה טובה!

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.