דרכים מועילות לטיפול בבריחת השתן שלך

ככל שגברים מזדקנים, על פי בית הספר לרפואה בהרווארד, פעולת ההשתנה הפשוטה עלולה להסתבך. לעיתים דליפה יכולה להופיע כאשר מישהו משתעל, מתעטש או סתם קם מכיסא. או שלפוחית ​​השתן עלול להיות חסרת סבלנות, מה שמצביע על צורך פתאומי להשתמש בשירותים ברגע זה.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

“לפני אלפי שנים זה לא היה כל כך נושא”, מציין ד”ר אנוראג דאס, אורולוג במרכז הרפואי לדיאקונס בית ישראל בהרווארד. “היו הרבה עצים, ואתה יכול פשוט למצוא אחד וללכת.”

אבל ללכת לכל מקום ומתי שאינו אפשרי במאה ה -21, מה שהופך את שחרור שלפוחית ​​השתן, במיוחד כזה שיש לו בעיות, קצת יותר מסובך. דליפת שתן בשוגג נקראת בריחת שתן. בגילאים שונים, לגברים ולנקבות יש סיכונים שונים להתפתחות המצב. על פי MedicineNet, בנות בדרך כלל מפתחות שליטה בשלפוחית ​​השתן בגיל מוקדם יותר מבנים, והרטבת לילה שכיחה פחות אצל בנות מאשר אצל בנים. עם זאת, נשים מבוגרות נוטות לחוות זאת הרבה יותר מגברים מבוגרים בגלל הבדלים אנטומיים באזור האגן והשינויים שנגרמו על ידי הריון ולידה. עם זאת, גברים רבים סובלים מבריחת שתן. וגם נראה כי הסבירות שהיא תעלה עם הגיל.

שלב ראשון חשוב הוא לנסות להבין את הגורם לבעיות דליפה. לעתים קרובות, רופאים יכולים להציע אסטרטגיות מועילות, תרופות ורעיונות שיעזרו בשיפור בקרת השתן ובניהול בריחת שתן.

בריחת שתן וגברים

בריחת שתן פירושה אובדן שתן מקרי או לא רצוני משלפוחית ​​השתן, כאשר מקרים רבים מתחילים ו / או כרוכים ב”כדרור” או שלא מגיעים לשירותים בזמן. רוב הגברים נוטים לחוות דחף או בריחת שתן.

דחף בריחת שתן

הגורמים המקובלים אצל גברים הם התכווצויות לא רצוניות של שרירי שלפוחית ​​השתן, שהיא בדרך כלל תוצאה של שלפוחית ​​יתר. לפעמים זה יכול להיות תוצאה של חסימה ארוכת טווח מערמונית מוגדלת. תחושת הדחף להשתין ונזילה – כמה טפטפות או יותר – לפני ההגעה לשירותים או מפעילה מים זורמים, כניסה לחדר קר או אפילו קימה לאחר הישיבה עלולה להצביע על דחף בריחת שתן.

בריחת שתן

בריחת שתן במתח מתייחסת לדליפת שתן המופיעה בדרך כלל בעת שיעול, עיטוש, הרמת חפץ כבד או פעילות כלשהי אחרת. אצל גברים זה נגרם בדרך כלל מבעיות בטבעות השריר, או הסוגרים, הנלחצים כדי לסגור את שלפוחית ​​השתן.

אם הסוגרים חלשים או פגומים, פעילויות כמו שיעול, ריצה, קפיצה ועיטוש עלולות לגרום לדליפה. אצל גברים, הסיבה השכיחה ביותר לבריחת שתן היא לחץ על הסוגר לאחר ניתוח בערמונית, על פי הרפואה נטו. טיפול בהקרנות לסרטן הערמונית יכול גם לגרום לו.

 

חקור ככל האפשר אודות מוצרים שונים. ישנם פריטים ספציפיים לגברים כגון פדים, תחתונים סופגים, חיתולים למבוגרים ועוד. מציאת הגנה נכונה מפני דליפות היא המפתח לחיים מלאים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.