בעיות בשליטה על שלפוחית ​​השתן: מבט מקרוב

בעיות בריחת שתן ושלפוחית ​​השתן הן שכיחות למדי, אך לעיתים קרובות לא מדברים עליהן. לרוב, בעיות בריחת שתן משפיעות על אנשים זקנים מאוד וחולים מאוד, אך אתם עלולים להיות מופתעים ללמוד שבעיות בשליטה בשלפוחית ​​השתן משפיעות גם על אנשים בכל הגילאים ומשני המינים.

ניתן לטפל בבעיית בריחת השתן במגוון דרכים. אנשים רבים נבוכים ומפחדים מגילוי ציבורי, מה שמונע מהם לקבל טיפול והקלה הנחוצים להם. ניתן לטפל בהצלחה ברוב הסוגים של בעיות בשליטה בשלפוחית ​​השתן באמצעות התייעצות עם איש מקצוע בתחום הבריאות ועבודה לפי תוכנית טיפול.

ישנם מספר סוגים שונים של בריחת שתן אשר יכולים להשפיע על השליטה בשלפוחית ​​השתן. לדעת איזה סוג יש לכם זה חשוב מאחר שישנם טיפולים ספציפיים שיעבדו בצורה הטובה ביותר בסוג אחד לעומת סוגים אחרים. סוגים אלה כוללים:

לחץ – סוג זה של בעיה בשליטה על שלפוחית ​​השתן באמת קשור ללחץ רב. האדם שחווה זאת יגלה שדולף לו מעט שתן או שהוא אפילו מאבד שליטה על השלפוחית אם הוא מתעטש, צוחק או עושה מאמץ פיזי אחר. זהו הסוג השכיח ביותר עבור נשים מתחת לגיל 75. לרוב זה נגרם על ידי נזק שהתרחש לשרירי רצפת האגן במהלך ההריון והלידה. השינויים ההורמונליים המתרחשים במהלך גיל המעבר יכולים גם להביא לכך. זכרו שסוג זה של בעיה בשליטה על שלפוחית ​​השתן ניתן לטיפול ולפעמים אף לריפוי.

דחף – סוג זה מודגם בכך שלאדם יש דחף פתאומי ובלתי נשלט להשתין. פעמים רבות האדם אינו מסוגל להגיע לשירותים בזמן. לרוב קיים מצב רפואי בסיסי שהביא לכך.

הצפה – סוג זה גורם לכך שהאדם אינו מסוגל לרוקן את שלפוחית ​​השתן לחלוטין. סוג זה של בריחת שתן הוא נדיר אצל נשים אך עדיין קורה. זה יכול להיות בגלל שרירי אגן חלשים או עצבים פגומים הגורמים לבעיה להתרחש. לרוב הרופאים יגלו שלמטופל יש סתימה שגורמת לכך לקרות, ולכן חשוב לפנות לטיפול רפואי אם זה קורה לכם או למישהו שנמצא בטיפולכם.

פונקציונלית – סוג זה של בעיה בשליטה על שלפוחית ​​השתן מתרחשת כאשר יש בעיה תפקודית או פיזית שאינה מאפשרת לאדם להגיע לשירותים בזמן. ישנם מספר מחלות שונות ובעיות ניידות אחרות אשר יכולות להביא לכך. שוב, מכיוון שהדבר נגרם לרוב מבעיה רפואית יש לטפל בכל נושא השתן ושלפוחית ​​השתן.

מעורבת – זו האבחנה כאשר מישהו חווה יותר מסוג אחד של בריחת שתן.

חשוב לכל מי שחווה בעיות שליטה בשלפוחית ​​השתן לדעת שיש הרבה אפשרויות טיפול ואסטרטגיות ניהול שונות. אין צורך לסבול לבד. ישנם גם מוצרי ספיגה ​​שיכולים להקל על הטיפול השוטף בבעיות שליטה בשלפוחית ​​השתן. בעת חיפוש אפשרויות טיפול כגון ביופידבק, אימון שלפוחית ​​השתן, תרגילי קיגל, ואולי אף ניתוח, השתמשו במוצרי ספיגה ובמוצרים אחרים כדי להקל על חייכם, לנוח יותר ולשמור על דיסקרטיות.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.