שאלות ותשובות על בריחת שתן אצל נשים וגברים

שאלות ותשובות על בריחת שתן

שאלות בנוגע לבריחת שתן אצל נשים

 

מדוע נשים נוטות לסבול יותר מבריחת שתן לעומת גברים?

נשים ברוב המקרים חוות אי שליטה על הסוגרים של שלפוחית השתן בשלב מוקדם יותר ולעיתים תכופות יותר לעומת גברים. ככל הנראה עקב הריונות, גיל המעבר, אטרופיה (התכווצות השריר) של הסוגר ומאפיינים אנטומיים שונים.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

למה נשים יכולות לסבול מבריחת שתן בגיל צעיר יותר מאשר גברים?

בעיקר בגילאים מוקדמים, נשים נוטות לסבול יותר מבריחת שתן. ההסבר לכך טמון בהבדלים האנטומיים והפיזיולוגיים הקשורים לאגן הירכיים בהשוואה לגברים.

מה ניתן לעשות בנוגע לבריחת שתן לאחר לידה?

שרירי רצפת האגן מאומצים ומתוחים במהלך ההריון עקב לחץ רב. על מנת למנוע או לטפל בבריחת שתן לאחר הלידה, מומלץ לעשות תרגילים לחיזור שרירי רצפת האגן. עם אימון ממוקד התרגילים האלה יכולים לעזור לחזק את השרירים באזור, וכך להשיג שליטה טובה יותר בזרימת השתן.

האם ניתן להשתמש בתחבושות רגילות של מחזור אם בריחת השתן מועטה?

רפידות סניטריות נוצרו על מנת לעזור במהלך הווסת. זרם של שתן עוזב את הגוף במהירות רבה יותר ובלחץ גבוה יותר מאשר דם, כך שאם הבריחה היא של יותר מטיפות בודדות מומלץ להשתמש בפדים סופגים לבריחת שתן. מעבר לכך, עקב האמוניה בשתן ברגע שהוא עוזב את הגוף הוא נוטה להדיף ריח לא נעים אשר לא ניתן לנטרול על ידי הבישום הקל שיש במרבית התחבושות שנועדו לווסת. על מנת לנטרל את ריח השתן יש צורך בטכניקה שונה הקיימת בתחתוני ספיגה או חיתולים למבוגרים.

שאלות ותשובות על בריחת שתן

 

שאלות בנוגע לבריחת שתן אצל גברים

 

מה הגורם לדליפה של טפטוף לאחר מתן שתן אצל גברים?

טפטוף לאחר מתן שתן נגרם בדרך כלל בעקבות צניחת השופכה ומתרחש לרוב אצל גברים מבוגרים. השופכה לא ישרה לגמרי ולאחר מתן שתן חלק ממנו נשאר בשופכן. תנועות מסוימות יכולות להוביל לשחרור פתאומי של טיפות אלה ולגרום לטפטוף. פתרון עבור חלק מהגברים יכולים להיות ללחוץ באמצעות שתי אצבעות על האזור שמאחורי שק האשכים לאחר מתן שתן. אם זה לא עוזר מומלץ לבקר אצל הרופא.

מה ייחודי בהיחלשות השלפוחית אצל גברים?

גברים סובלים מבריחת שתן מאוחר יותר מאשר נשים. בממוצע, הם מושפעים מכך בגילאי 50 ומעלה. הסיבה לכך היא בדרך כלל מצב רפואי כמו ערמונית מוגדלת, סכרת או מחלה כמו פרקינסון. אם אתה גבר שחווה בריחת שתן חשוב מאוד לבקר אצל הרופא כך שהסיבה לכך תאובחן. הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן הינו מסוג דחף. 80% מכלל הגברים הבריאים סובלים מסוג זה.

מדוע יכולה ערמונית מוגדלת לגרום לאי שליטה במתן שתן?

אצל גברים, הסיבה השכיחה ביותר לשלפוחית שתן פעילה יתר על המידה היא ערמונית מוגדלת אשר מצמצמת את השופכה. כאשר הלחץ על השופכה גבוה, עלולים להופיע סימפטומים כמו ביקורים דחופים בשירותים, דחף למתן שתן בלילות ואי יכולת לרוקן את השלפוחית לחלוטין, מה שאופייני כאשר סובלים משלפוחית פעילה יתר על המידה.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.