חמש דרכים לטפל בבריחת שתן לאחר ניתוח בערמונית

חמש דרכים לטפל בבריחת שתן לאחר ניתוח בערמונית

סרטן בערמונית הוא הסרטן השני הכי נפוץ בקרב גברים, שני רק לסרטן עור. החדשות הטובות הן שלעיתים קרובות ניתן לטפל בו בהצלחה.

אלפי גברים במדינת ישראל מחשיבים את עצמם לניצולים של סרטן הערמונית, על פי האגודה למלחמה בסרטן. למרות שגברים עם סרטן בערמונית לעיתים קרובות לא סובלים מסימפטומים, מקרים מתקדמים יותר של סרטן עשויים לגרום לבעיות במתן שתן או בהחזקתו בשלפוחית, לחוסר תפקוד מיני, דם בשתן, חוסר תחושה ברגליים או כאבים בעמוד השדרה, בירכיים, בצלעות ובעצמות אחרות.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

כאשר הסרטן לא מתפשט לאיברים אחרים, ניתוח משמש לעיתים קרובות כשיטת טיפול, ועד מחצית מהגברים יחוו דליפת שתן לאחר ניתוח בערמונית. בריחת שתן כזו היא בדרך כלל זמנית, אך יכולה לשבש את איכות החיים ולגרום לחרדה, בידוד ומבוכה.

ללמוד כיצד לחיות עם בריחת שתן היא גישה בעלת ממדים רבים. אין דרך אחת נכונה להתמודדות – המפתח הוא למצוא את הגישה הטובה ביותר עבור כל אחד. זה יכול להיות על ידי שילוב של מוצרי ספיגה למבוגרים, תרגילי חיזוק, אימון מחדש של שלפוחית השתן ושימוש בתרופות.

חמש דרכים לטפל בבריחת שתן לאחר ניתוח בערמונית

אורולוג יכול להמליץ על אחד מהשילובים הבאים:

  1. מוצרי ספיגה אשר באים במגוון סגנונות ודרגות ספיגה ומתאימים לכל סגנונות החיים. גברים פעילים שרוצים מוצר אשר דומה לתחתונים ככל האפשר יכולים לבחור תחתונים סופגים, או מוצרי פרימיום חד פעמיים אשר נראים ומרגישים כמו תחתונים. מי שצריך ספיגה גבוהה יותר יכול לבחור מגיני תחתון, תחתוני ספיגה, חיתולים למבוגרים ועוד.
  2. תרגילי קיגל, כאשר מתבצעים באופן קבוע, מחזקים את השרירים אשר אחראים להחזיק את השתן. התחלה של קיגל לפני ניתוח בערמונית יכולה לתרום להתאוששות מהירה של השליטה על השלפוחית. תרגילי קיגל מבוצעים על ידי הידוק שרירי האגן, תול שמירה על שרירי הבטן, הירך והישבן רגועים. הרופא ינחה לגבי המספר הנכון של תדירות, סטים וחזרות.
  3. אימון מחדש של השלפוחית, או למידה כיצד לתת שתן על פי לוח זמנים, יכול להיות טיפול אפקטיבי ברגע שהכאב תחת שליטה. הרופא יכול לתת תוכנית לאימון מחדש שיכולה לכלול ניהול יומן ואימון כיצד להגדיל את פרקי הזמן בין הביקורים בשירותים.
  4. תרופות אשר הרופא יכול לתת בהתאם לסוג בריחת השתן של המטופל. אדם עם בריחת שתן כתוצאה מלחץ – הסוג הנפוץ ביותר לאחר ניתוחי ערמונית, אשר מאופיין בדליפה בעת שיעול, התעטשות, צחוק או פעילות גופנית – יכול לקבל תרופות שמטרתן להדק את שרירי השופכה. כאשר שלפוחית השתן פעילה יתר על המידה ומתכווצת ללא אזהרה – ניתן לקבל תרופות אנטיכולינרגיות אשר חוסמות הודעות עצביות לשלפוחית ומונעות התכווצויות.
  5. במקרים בהם בריחת השתן ממשיכה יותר מ-18 חודשים, אפשרויות הטיפול יכולות לכלול זריקות קולגן או ניתוח.

העצות המובאות בפוסט הינן לידע כלל בלבד. לפני כל טיפול יש להתייעץ עם רופא.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.