קבלו את העובדות האמיתיות על בריחת שתן

בעוד שחלק מהאנשים החיים עם בריחת שתן או צואה לפעמים עלולים להרגיש מבודדים, מיליונים אחרים בוחרים לנהל נכון את המצב הרפואי הנפוץ הזה.

עזרו להסיר את הסטיגמה ולגלות את העובדות האמיתיות – כולל הסוגים והסיבות – להתכונן לשיחה עם ספק שירותי בריאות, כמו גם ללמוד כיצד אנשים מתמודדים עם בריחת שתן מדי יום עם מוצרי ספיגה.

מהם סוגי בריחת השתן?

אנשים יכולים לחוות דליפת שתן או צואה, או שניהם. הגורמים לבריחת שתן והטיפולים המתאימים להם ישתנו בהתאם לסוג, אך לרוב מדובר בסימפטום של מצב רפואי בסיסי.

בסקר כללי על סוגי בריחת שתן, התגלה כי רק 1 מתוך 12 אנשים פונים לטיפול, למרות אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול במצב. חלק מהסיבות השונות כוללות, בין היתר: ערמונית מוגדלת, הריון ולידה, מצבים נוירולוגיים, מחלת מעי דלקתית, צניחת איברי האגן ועוד.

דיון עם רופא המשפחה שלכם על סימפטומים, תרופות ובריאות כללית יכול לסייע באיתור הסוג של בריחת השתן או הצואה והסיבה להופעת הבעיה. מידע זה יכול לסייע לרופא לזהות את הטיפולים הטובים ביותר לאובדן שליטה בשלפוחית ​​השתן או המעי, שלפעמים יכולים לכלול חיזוק שרירי שלפוחית ​​השתן או שרירי פי הטבעת.

כמה סוגים שונים של בריחת שתן יש?

תלוי כיצד כל קטגוריה מחולקת, יכולים להיות עד שבעה סוגים של בריחת שתן. לדוגמה, שלפוחית ​​שתן רגיזה אינה כוללת בהכרח דליפת שתן, ובריחת שתן בדחיפות אינה חייבת להתרחש לעתים קרובות, כפי שהיא עשויה להתרחש במקרה של שלפוחית רגיזה.

סוגי בריחת שתן: בריחת שתן במצבי לחץ, שלפוחית רגיזה, בריחת שתן בדחיפות, בריחת שתן ברפלקס, שלפוחית מוצפת, בריחת שתן פונקציונלית, בריחת שתן מעורבת (שילוב של לחץ ודחיפות).

אפילו בתוך כל סוג, יכולות להיות סיבות שונות מאדם לאדם, לכן חשוב לדון בדליפת שתן עם הרופא שלכם כדי להחליט על הטיפול המתאים.

בהתאם לסיבה, הרופא שלכם עשוי להציע מספר טיפולים אפשריים, החל מתרגילי קיגל ואימון שלפוחית ​​השתן ועד תרופות או ניתוח.

תוך כדי הטיפולים המתאימים, חשוב גם לזהות את המוצרים שיכולים לסייע לאורח החיים ולצרכי הספיגה שלכם. שתן יכול לגרות את העור ולגרום לפריחות או לדלקות בדרכי השתן, ולכן שמירה על עור יבש, נקי ונוח היא קריטית בעת ניהול מצב בריאותי כמו בריחת שתן.

האם ישנם סוגים שונים של בריחת צואה?

ישנם שני סוגים עיקריים של בריחת צואה: בריחה בדחיפות ובריחה פסיבית.

בריחת צואה בדחיפות מתרחשת כאשר הדחף ללכת לשירותים מתעורר, והאדם אינו מסוגל להגיע בזמן מכל סיבה שהיא.

בריחת צואה פסיבית מתרחשת כאשר אנשים אינם מודעים לצורך בתנועת מעיים. זה יכול לנבוע מפגיעה עצבית בפי הטבעת.

מקרה של בריחת צואה זמנית בשל שלשולים או מחלה אחרת אינו מעורר דאגה בדרך כלל, אך אם הדליפה היא כרונית או חוזרת לעיתים קרובות, יש לקבוע תור לרופא. דיון עם הרופא שלכם יכול לסייע בזיהוי בעיות בריאות אפשריות הגורמות למצב.

בהתאם לסיבה, רופא עשוי להציע מספר טיפולים, לרבות גירוי עצבי, תרופות, אימון שרירי רצפת האגן, אימון מעיים או אפילו ניתוח.

בדומה לדליפת שתן, בריחת צואה יכולה גם לגרות את העור ולגרום לפצעים או פריחות. שימוש במוצר הספיגה המתאים, יחד עם קרמים ומגבונים לניקוי הוא חשוב כדי לנהל חיים מלאים בהפרעה מינימלית.

מהי הדרך הטובה ביותר לנהל בריחת שתן או צואה?

בריחת שתן או צואה יכולה להתרחש בכל גיל ועקב מגוון סיבות, אך היא אינה חייבת להשתלט על החיים שלכם. ההבנה של סוג הבעיה, כמו גם טיפולים והמוצרים ​​הטובים ביותר יכולה לעזור לכם לנהל טוב יותר את החיים תוך הפרעה מינימלית.

כדי למצוא את המוצרים הטובים ביותר לניהול בריחת שתן או צואה, קראו את הבלוג שלנו או התקשרו אלינו כדי לקבל המלצות והצעות מותאמות אישית.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.