איך ניתן לטפל בבריחת שתן?

טיפול בבריחת שתן

בריחת השתן יוצרת מבוכה גדולה בקרב אלו הסובלים ממנה, אך מדובר על תופעה שכיחה יותר משניתן לדמיין. בריחת השתן פוגעת בעיקר בקהל הנשים, הרבה יותר מאשר בקהל גברים, לרוב בקרב קהל האנשים המבוגרים. על פי מחקרים שונים, ניתן ללמוד כי 25% עד 50% מהנשים סובלות ממידה מסוימת של בריחת שתן, כאשר המספרים אצל הגברים עומדים על שכיחות של עד כ-10% מכלל הגברים. ככל שעולה הגיל, כך עולה הסבירות כי תופעת בריחת השתן תופיע. הבשורה המשמחת באמת היא שיש מה לעשות – החל ממוצרים שונים כדוגמת חיתולים למבוגרים ועד תוספים מתאימים שניתן לצרוך.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

מתי היא עלולה לקרות?

ישנם כמה מקרים עיקריים “המעודדים” את בריחת השתן. ראשית, התופעה השכיחה ביותר היא בריחת שתן כתוצאה ממאמץ. מקרים אלו מתרחשים לאחר התעטשות או צחוק מאומץ וממושך, שבפעולתם גורמים לבריחת השתן. בנוסף, ישנה בריחת שתן שהינה תוצר של דחיפות. בריחה זו מתרחשת עם התחושה כי שלפוחית השתן מלאה, וכי לא ניתן להתאפק עוד עד להתרוקנות. סוג נוסף של בריחת שתן הוא בעקבות מילוי היתר – כאשר כאן הדגש הוא על שלפוחית שתן גדושה כתוצאה מחסימה או בפגיעה בשרירים הנמצאים בדופן השלפוחית.

טיפול בבריחת שתן

טיפול אצל קשישים

לצד בריחות השתן המאפיינות את קהל הנשים באופן ספציפי, תופעת בריחת השתן כאמור מופיעה גם אצל אנשים מבוגרים, בדרך כלל קשישים בגילאים מתקדמים. בגילאים אלו, ישנה פגיעה ביכולת ההתכווצות הרצונית של שרירי שלפוחית השתן, כאשר מנגד ישנה עלייה חדה בכל הקשור להתכווצות הלא רצונית. בעקבות שינויים הרומונליים שונים, מרבית הנוזלים אצל הקהל המבוגר מופרשים דווקא בשעות הלילה, בהן לרוב ישנים. שינויים פיסיים אלו מביאים לא אחת לבריחת השתן שיכולה ליצור מבוכה רבה. חשוב לציין כי ישנן סיבות נוספות הגורמות לבריחת השתן, והן יכולות להיות מבוססות על הביטים פסיכולוגיים וסביבתיים.

 

אילו פתרונות יעילים יש לבריחת השתן?

ניתן לטפל בבריחת השתן גם באמצעות מוצרים שונים, וגם באמצעות תוספי תזונה. המוצרים השכיחים ביותר כוללים חיתולים למבוגרים, מוצרי ספיגה למבוגרים, פדים וגם סדיניות ומגני מזרן שמונעים מהשתן לחדור אל המזרן. עם זאת, ניתן לטפל בתופעה ובתסמינים גם באמצעות תוספי מזון. תוסף התזונה המומלץ ביותר בהקשר זה הוא ויטמין C, המוכר גם בשמו חומצה אסקורבית. בפעולתו, הוא מעכב את צמיחת החיידקים ומסייע בכל התסמינים המלווים את הדלקות והזיהומים בדרכי השתן.

 

אפשרות נוספת היא לצרוך פרוביוטיקה. תוסף מזון זה כולל בתוכו את החיידקים הטובים שבפעולתם הם מחזקים את דרכי השתן. בנוסף, הם יוצרים מערך הגנה יעיל מפני החיידקים שיכולים לגרום נזק באזור שלפוחית השתן. כתוצאה מכך, מופחתת הסבירות להופעת תסמינים המאפיינים את הזיהומים בדרכי השתן, אצל גברים ואצל נשים.

 

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.