האם בריחת שתן שכיחה לאחר החלמה מסרטן הערמונית?

מדי יום גברים נוספים מתאוששים וחוזרים לחיים לאחר אבחון בסרטן הערמונית. האגודה האמריקאית לסרטן מדווחת כי שיעור ההישרדות לחמש שנים עם סרטן הערמונית גבוה, והטיפולים משתפרים עם הזמן.

עם זאת, כל מחלה גדולה מציבה אתגרים בהתאם. גברים שחלו בסרטן הערמונית עשויים כעת להתמודד עם אובדן שליטה על שלפוחית ​​השתן ודליפת שתן. כמה זמן הבעיה תימשך? מה הם יכולים לעשות כדי לזרז את ההתאוששות?

מאמר זה משתף מידע אודות בריחת שתן לאחר החלמה מסרטן הערמונית. מידע זה יכול לשמש אתכם כדי לעזור בשיחות עם הרופא או עם ספק שירותי בריאות בנושא בעיות בריאותיות ספציפיות. המאמר לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

אילו סוגי בעיות בשלפוחית ​​השתן עלולים להתרחש לאחר סרטן הערמונית?

בריחת שתן בקרב מחלימים מסרטן הערמונית היא שכיחה יחסית. עד כ-8% מהגברים מפתחים בריחת שתן לאחר הסרת הערמונית.

בעיות בשלפוחית ​​השתן עלולות לנבוע גם מטיפול בקרינה או מניתוח. טיפול בבעיות ערמונית עלול לפגוע בסוגר השופכה, השרירים המסייעים בשליטה על זרימת השתן.

חשוב לזכור כי סרטן הערמונית יכול לגרום גם לבריחת שתן בשלבים מאוחרים יותר. בלוטת הערמונית המוגדלת מכל סיבה שהיא יכולה לחסום את השופכה. דבר זה יכול בסופו של דבר להחליש את שרירי השלפוחית ​​ולגרום לבעיות בהתרוקנות מלאה.

זה הגורם העיקרי למתן שתן בתכיפות אצל גברים, או לבריחת שתן בדחיפות, כמו גם לטפטוף לא רצוני לאחר מתן שתן.

הסוג השכיח ביותר של בריחת שתן שגברים חווים לאחר החלמה מסרטן הערמונית הוא בריחת שתן בלחץ: דליפת שתן עקב הפעלת לחץ על שלפוחית ​​השתן. נגרמת כתוצאה מתנועות פיזיות כגון צחוק, התעטשות, שיעול, הרמת משקולות או ריצה.

כמה זמן נמשכת בריחת שתן לאחר ניתוח ערמונית?

בריחת שתן עקב ניתוח הערמונית אינה בהכרח מצב קבוע. בריחת השתן אצל גברים שהחלימו מסרטן הערמונית הוא בדרך כלל בין שלושה חודשים לשנה, וגברים רבים חווים שיפור מהיר לאחר מספר חודשים.

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על טווח זמן זה, כולל משקל, גיל וגורמי בריאות אחרים. מכיוון שהסיכון לסרטן הערמונית עולה עם הגיל, בדרך כלל גברים מבוגרים יותר יחוו בריחת שתן לאחר מכן.

ישנם גם צעדים שאתם יכולים לנקוט כדי לשפר את המצב. זה יכול להיות מועיל לראות תרגילי חיזוק ואפשרויות טיפול כחלק מההחלמה מניתוח ערמונית.

לשחזור השליטה על סוגר השופכה, שלבו תרגילי קיגל בשגרת היום יום. אלה מסייעים בחיזוק שרירי רצפת האגן, ויכולים להועיל הן לפני ואחרי ניתוח הערמונית.

טיפים לביצוע יעיל של תרגילי קיגל: כווצו את שרירי רצפת האגן במשך חמש שניות, ולאחר מכן הרפו. התחילו במספר נמוך של חזרות ובהדרגה נסו להגיע לביצוע 10-20 חזרות עד ארבע פעמים ביום.

תרגיל דומה לרצפת האגן הוא כיווץ שרירי פי הטבעת במשך חמש שניות, ואז הרפיה. תרגילים אלה יחד יכולים לעזור להחזיר את השליטה והכוח לשרירי רצפת האגן.

ישנן גם תרופות שהרופא שלכם יכול לרשום לטיפול בבריחת שתן, לכן חשוב לדבר בכנות על ריפוי לאחר ההחלמה מסרטן הערמונית.

אם בעיות חמורות יותר של בריחת שתן נמשכות, רופא עשוי להמליץ ​​על ניתוח בקלע השופכה או אפילו התקנה של סוגר שופכה מלאכותי.

מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם בריחת שתן וסרטן הערמונית?

בעוד שביצוע תרגילים לרצפת האגן עשוי לעזור, אנשים עדיין עלולים לחוות טפטופים מדי פעם או דליפות שתן כבדות יותר. מוצרי ספיגה יכולים לסייע במתן ההגנה הנדרשת תוך שמירה על עור יבש וללא ריח.

אם בריחת השתן חמורה יותר, אנו מציעים גם חיתולים דיסקרטיים ונוחים למבוגרים ותחתוני מגן. חלק מהגברים בוחרים לשאת אותם בתיקים או בתיקי גב אם הכיסים אינם גדולים מספיק, יחד עם שקיות ומגבונים חד פעמיים להחלפה בדרכים.

לפרטים נוספים על מוצרי ספיגה, כולל תחתונים בסגנונות שונים וחיתולים למבוגרים, בקרו בבלוג שלנו.

חוגגים את ההחלמה: מנצחים את סרטן הערמונית

החיים עשויים להשתנות במובנים רבים לאחר החלמה מסרטן הערמונית, וקבלת מידע נכון היא ההכנה הטובה ביותר. בריחת שתן לאחר ניתוח ערמונית אינה מובנת מאליה, וייתכן שמי שחווה אותה לא יצטרך לסבול מסימפטומים לאורך זמן.

אנו מקווים שחלקנו עמכם משאבים יקרים של ידע שיעזרו לכם להפחית את הדאגה יחד עם הדרכה שימושית בניהול בריחת שתן בטווח הקצר או הארוך.

אהבתם את המאמר הזה? בקרו בבלוג שלנו לקבלת מידע נוסף על חיים מלאים ובטוחים תוך ניהול בריחת שתן.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.