טיפול לילה בקשישים: מה המטפלים צריכים לדעת

אי אפשר להכחיש שעבודת המטפלים עם הקשישים האהובים היא קשה ומורכבת. לרוע המזל, פעמים רבות האתגרים שהם חלק מהטיפול בקשיש מתגברים בלילה. מטפלים רבים טועים לחשוב שברגע שהקשיש שבטיפולם נמצא במיטה, הם יכולים לסיים את משמרתם. המציאות היא שבעיות רבות מתרחשות אצל קשישים בלילה. האסטרטגיה הטובה ביותר לכל מטפל היא להיות מודע לבעיות ולסיכונים בלילה ולהתכונן להתמודד איתם.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

כאשר המטפלים מכירים את הבעיות שיכולות לקרות בלילה עם הקשיש שנמצא בטיפולם, הם יכולים לנקוט בצעדים יזומים על מנת למזער אותן או אפילו להפחית את הישנותן. חלק מהבעיות הללו כוללות:

התעוררות לילה

קשישים רבים מתקשים לישון או צריכים ללכת לעיתים תכופות לשירותים במהלך הלילה. זה מהווה סיכון בכמה דרכים שונות. קשישים יכולים בסופו של דבר ליפול, להתבלבל או להגיב רגשית כשהם קמים בלילה. אם הקשיש מסוגל לקום בעצמו מהמיטה, חשוב מאוד שתהיה תאורה מהסוג הנכון, כך שהוא יוכל לראות מהר היכן הוא נמצא ואיך הוא רוצה ללכת בבית. כיום, ישנן מספר מערכות תאורה שונות המופעלות בתנועה. זה נותן שקט נפשי גם למטפל וגם לקשיש מכיוון שהם יודעים שהם יכולים לקום ומיד הדרך תואר עבורם.

בריחת שתן

בעוד שבריחת שתן אינה קשורה ישירות לגיל, היא נפוצה מאוד בקרב קשישים רבים. המציאות היא שלקשישים רבים פשוט אין את הניידות הדרושה כדי לקום מהמיטה מספיק מהר ולהגיע לשירותים בזמן. זה קריטי להשתמש במוצרי ספיגה למבוגרים. אל תניחו כי כל חיתול למבוגרים יתאים לקשיש שלכם. פעמים רבות נדרשים ניסוי וטעייה לפני שמוצאים את מוצר הספיגה הנכון. בנוסף למוצרי ספיגה, ישנם מוצרים שיכולים להגן על המזרן והמצעים במידה שתתרחש תאונה. כל אלה מקטינים את הסיכוי של “תאונה” באמצע הלילה.

נפילה

זהו סוג התאונה המרכזי והעיקרי בקרב קשישים. על מנת למנוע זאת, על המטפלים לבחון היטב את ניידות הקשיש שנמצא בטיפולם. החדשות הטובות הן שעם כמה שינויים פשוטים, המטפלים יכולים להפוך את הלילה לבטוח עבור הקשיש באותה מידה כמו בשעות היום. ממעקות מיטה ועד עזרי הניידות, ישנם פריטים שיסייעו לבני הגיל השלישי למנוע את נפילתם. בנוסף, ודאו כי יש נתיב ברור בלילה ללא מכשולים או פריטים העלולים לחמוק מתחת לרגליו של הקשיש.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.