טיפים לניהול בריחת שתן אצל גברים

בריחת שתן עשויה להיות שכיחה יותר בקרב נשים, אך גם גברים רבים חווים אותה. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על בריחת שתן אצל גברים וכיצד לטפל בה.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

מה זה בריחת שתן?

ההגדרה הרשמית של בריחת שתן היא חוסר היכולת להחזיק שתן, וכתוצאה מכך דליפת שלפוחית ​​השתן.

גברים נוטים יותר לקבל בריחת שתן ככל שהם מזדקנים, כאשר 11% סובלים מבריחת שתן בין 60-64 שנים, ו- 31% מהגברים המבוגרים חווים את המצב.

אצל גברים בריחת שתן עשויה לקרות מסיבות שונות. גברים רבים עם בריחת שתן סובלים גם מבעיות בערמונית. ערמונית מוגדלת יכולה להפעיל לחץ על שלפוחית ​​השתן, ולהוביל למתן שתן פתאומי ותכוף. ערמונית מוגדלת עלולה להוביל גם לקשיים בריקון השלפוחית ​​לחלוטין, מה שעלול לגרום לדליפות שלפוחית ​​השתן ולתאונות.

גברים עלולים לחוות בריחת שתן במאמץ, שהיא חוסר היכולת להחזיק שתן עקב שרירי רצפת האגן החלשים. זה יכול להתרחש לעיתים קרובות לאחר ניתוח בערמונית, כדי להסיר את הערמונית, אך עלול לקרות גם כאשר מתח חוזר ומונח על רצפת האגן.

סיבות אחרות שגברים עשויים לחוות בריחת שתן הם:

הַשׁמָנָה

שיעול כרוני, או לחץ חוזר על רצפת האגן, המוביל לשרירים מוחלשים.

נזק לעצבים

הפרעות נוירולוגיות

עצירות

חסימה בדרכי השתן

סרטן הערמונית

אובדן כוח הסוגר

 

איך מאבחנים?

לאחר ששוחח עם הרופא שלך על תסמיני בריחת שתן, סביר להניח כי הרופא שלך יבצע מספר בדיקות על מנת לקבוע את סיבת השורש לבריחת השתן.

הרופא שלך יבצע בדיקה גופנית כדי לקבוע אם יש בעיות שהוא יכול לזהות שעלולות לגרום לבריחת שתן שלך. במהלך תקופה זו, הרופא שלך יכול גם לערוך בדיקת פי הטבעת, על מנת לקבוע ערמונית מוגדלת או לחשוף את החסימות הקיימות. לבסוף, ניתן לקחת בדיקות שתן ו / או דם לבדיקת מצבים בסיסיים אחרים.

הרופא שלך עשוי גם לבקש ממך לנהל יומן שלפוחית ​​השתן למשך מספר ימים. סוג זה של יומן עוקב אחר צריכת התזונה והשתייה שלך, כמו גם כל דליפות שעלולות להתרחש, ומה עשית באותה תקופה. לעתים קרובות, זה עשוי לזהות דפוסים של מתי אתם חווים דליפות, ויכול לעזור לכם ולרופא שלכם לקבוע שינויים תזונתיים או התנהגותיים שעשויים להועיל להפחתת דליפות שלפוחית ​​השתן.

בכל מקרה, עד שתיבדק והבעיה תיפתר, מומלץ להשתמש במוצרי ספיגה כגון חיתולים למבוגרים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.