בריחת שתן ולידה

בריחת שתן מתחלקת בדרך כלל לשלושה סוגים. בריחת שתן היא דליפת שתן לא רצונית המתרחשת בזמן שיעול, צחוק, עיטוש או פעילות גופנית. בריחת שתן היא כאשר שרירי האגן מאפשרים לדליפת שתן באופן עקבי בכמויות קטנות לאורך היום. בריחת שתן מאופיינת בדחף להשתין פתאומי ובלתי נשלט. זה יכול לקרות בכל עת, גם כשאין חדר אמבטיה בקרבת מקום.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

כמה נפוץ בריחת שתן לאחר לידה?

בריחת שתן במתח יכולה להיות אפקט של לידה, המכונה בריחת שתן לאחר הלידה. למעשה, זה יכול לקרות גם במהלך ההריון. יש לחץ רב יותר על שלפוחית ​​השתן במהלך ההריון. השרירים בשלפוחית ​​השתן ורצפת האגן אינם יכולים להתמודד עם הלחץ והלחץ הנוספים, מה שמוביל לבריחת שתן לאחר הלידה. לחץ זה מוביל לבריחת שתן במאמץ, המכונה גם שלפוחית ​​השתן (OAB).

השופכה ושלפוחית ​​השתן נעים במהלך ההריון, מה שעלול להוביל אחר כך לבריחת שתן. לידה עלולה לגרום נזק לעצבים השולטים בשלפוחית ​​השתן, וכתוצאה מכך לרצפת האגן מוחלשת. יש נשים הזקוקות לאפיזיוטומיה, חתך שנעשה בכדי להוציא את התינוק, אך חתך זה עובר דרך שרירי רצפת האגן. כל אלה הם גורמים שיכולים לתרום לבריחת שתן לאחר הלידה. יש אימהות טריות שחוות גזים לאחר הלידה כתוצאה מרצפת האגן המוחלשת שלהן.

שלפוחית ​​שתן מקופלת יכולה לקרות גם בגלל לידה. שלפוחית ​​השתן היא כאשר השלפוחית ​​כבר אינה נתמכת ויורדת לנרתיק. זה קורה בגלל נזק לדופן הנרתיק, לעתים קרובות בגלל לידה.

כיצד לטפל בבריחת שתן לאחר לידה

במהלך ההריון, השיטות הטובות ביותר לניהול בריחת שתן במאמץ הן אימון בשלפוחית ​​השתן ותרגילי קיגל. אימון שלפוחית ​​השתן מתייחס למרווח הזמן בין מתן שתן, בניסיון לחזק את רצפת האגן. ישנם תרגילים שמהדקים ומחזקים את שרירי רצפת האגן. שוחח עם הרופא שלך לפני שתתחיל כל סוג של טיפול או תוכנית פעילות גופנית, במיוחד במהלך ההריון. ניתן לרכוש גם מוצרי ספיגה להתמודדות עם בריחת שתן כגון חיתולים למבוגרים.

בריחת שתן במצבי לחץ אינה תקינה, אך היא מתרחשת וניתן לטפל בה. אם בריחת השתן נמשכת 2-3 חודשים לאחר הלידה, זה הזמן לפנות לרופא. ניתן לטפל בבריחת שתן במאמץ באמצעות אפשרויות טיפול כירורגיות ולא כירורגיות.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.