מהי בריחת שתן בצחקוק?

בריחת שתן בצחקוק מכה בעיקר בילדות צעירות וכרוכה באובדן שתן בזמן הצחוק. ילדים בדרך כלל מתגברים על בעיית השלפוחית ​​הזו בסופו של דבר, אך שלבים אלה יכולים לעזור בינתיים.

כאשר מרבית האנשים חושבים על תאונות של שלפוחית ​​השתן, המוח שלהם כנראה קופץ לפעוטות במהלך אימון בסיר או לקשישים עם בעיות כמו מתח או דחיפות במתן שתן. עם זאת, בעיה זו אינה רק נחלתם של הצעירים והזקנים מאוד. קחו, למשל, את הדוגמה של בריחת שתן בצחקוק.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

“בריחת שתן בצחקוק היא הרטבה לא רצונית במהלך צחקוקים או צחוקים, הנראים בדרך כלל אצל נערות צעירות,” אומרת קורטני מור, רופאה אורולוגית במכון האורולוגי והכליות גליקמן במרפאת קליבלנד. “דליפה היא בדרך כלל בנפח גדול, שלעתים קרובות מסתכם בהתרוקנות של השלפוחית ​​כולה.”

המצב בדרך כלל מופיע אצל נערות מתחת לגיל 18, לעיתים קרובות בסביבות 10 עד 12, אך מומחים אינם בטוחים מדוע. “הסיבות אינן ברורות,” אומרת אליזבת קוולר, מרפאת, מנהלת אורוגינקולוגיה בבית החולים לנוקס היל בניו יורק. “עם זאת, זה עשוי להיות קשור לסוגר שתן שאינו מפותח לחלוטין,” השריר המעגלי המקיף את השופכה.

ברוב המקרים, בנות פשוט יתגברו על בריחת שתן בצחקוק עם גדילתן. אבל בזמן שהן עוברות את זה, זה יכול להיות מרגיז מאוד עבורן וגם עבור ההורים המודאגים מהמצב הבריאותי של ילדותיהם.

כיצד הורים יכולים לעזור לבנותיהם להתמודד

“הפחד מאובדן שליטה על התפקוד של שלפוחית ​​השתן יכול להיות מביך מאוד עבור ילדים”, אומר ליין ס. פאלמר, מרפאה, ראש אורולוגיית ילדים במרכז כהן לרפואת ילדים בניו הייד פארק, ניו יורק. “השפלה מצד בני גילם או פחד מפני השפלה בגלל בגדים רטובים וריח עלולה להוביל להתנהגות של סלידה ולהפריע לאינטגרציה חברתית. זה עשוי להוריד את ההערכה העצמית שלהם.”

עם זאת, ישנם צעדים שהורים יכולים לנקוט כדי לסייע לבנותיהם להתמודד טוב יותר עם בעיית השלפוחית ​​הזו, נפשית ופיזית כאחד. בראש ובראשונה, חשוב לתת מענה לדאגות הרגשיות של ילדותיכם. המשיכו לחזק את העובדה כי תאונה מסוג זה אינה בשליטתן וזו בכלל לא אשמתן. כמו כן, וודאו כי הן מבינות שהן לא לבד עם בעיות השליטה על שלפוחית ​​השתן.

יש כמה צעדים גופניים יזומים שגם הורים יכולים לנקוט בהם. במידת האפשר, הבנות צריכות לרוקן את שלפוחית ​​השתן לפני פעילויות שבהן צחקוקים עשויים להתרחש, כמו למשל להיפגש עם חברים ולנסוע באוטובוס של בית הספר. עליהן להימנע גם משתיית משקאות המכילים קפאין, העלולים להרגיז את שלפוחית ​​השתן. ניתן גם להשתמש בחיתולים לבני נוער.

שוחחו עם הרופא של בנותיכם אם צעדים אלה אינם יעילים. קיימות גם טכניקות אחרות שעשויות לעזור לבנות להיות מודעות יותר לגופן. “אימוני ביופידבק או אימון ברצפת האגן יכולים להיות טיפולים יעילים מאוד לבריחת שתן בצחקוק”, אומר ד”ר פאלמר. ראשית, מלמדים ילדים לזהות את השרירים האחראים על שמירתם יבשים. ואז מלמדים אותם לחזק את השרירים ולכווץ אותם במהירות וביעילות רבה כאשר השלפוחית ​​מתחילה להתרוקן במצבים לא הולמים.”

בסופו של דבר, בריחת שתן בצחקוק אמורה להיפתר מעצמה, אך בינתיים, הצעדים הפשוטים הללו יכולים להקל על החיים של כולם.

במידה ומדובר בבריחת שתן בצחקוק אצל מבוגרים, כבר מדובר בבעיה שכנראה לא תעבור מעצמה, ורצוי להתייעץ עם רופא מומחה בעניין. בינתיים, ניתן להשתמש בחיתולים למבוגרים או מוצרי ספיגה שונים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.