5 טיפים שיעזרו לכם להפסיק להתעורר באמצע הלילה כדי להשתין חלק ב’

5 טיפים שיעזרו לכם להפסיק להתעורר באמצע הלילה כדי להשתין
  1. נסו פעולות שיביאו לזרימה טובה יותר של נוזלים בגופכם

 

אם הקרסוליים או הרגליים שלכם מתנפחים במהלך היום, זה אומר שהנוזלים שמצטברים בגופכם נשלחים בחזרה למחזור הדם כאשר אתם שוכבים לישון, וזה מעלה את לחץ הדם שלכם. כתוצאה מכך, הכליות מתחילות לעבוד שעות נוספות כדי ליצור כמות גדולה יותר של שתן כך שהגוף שלכם יוכל לשטוף את הנוזלים העודפים מחוץ למערכת. התוצאה של זה היא שאתם נאלצים להתעורר בלילה כדי לרוקן את שלפוחית השתן.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

אם אתם חווים קרסוליים או רגליים נפוחות, נסו כמה מהפעולות הבאות כדי לסייע בהפצת הנוזלים בגופכם לאורך כל היום ובכך למזער את הצטברותם:

 

– הרימו את הרגליים מעת לעת כדי למנוע מנוזלים להצטבר בקרסוליים ובשוקיים.

– השתמשו בגרביים אלסטיות שמפעילות לחץ על המקומות הנפוחים. גרביים אלסטיות אלה עוזרת להפחית את הלחץ על הורידים, מה שמאפשר לנוזלים להישלח מחדש למחזור הדם.

 

  1. הקפידו על הרגלי שינה טובים ובריאים יותר

 

אם תכינו את עצמכם טוב יותר לפני השינה על ידי הרגלים טובים ובריאים ולבישת תחתוני ספיגה למבוגרים או חיתולים למבוגרים, זה יוכל לעזור לכם להדוף את נדודי השינה, אשר עשויים להיות חלק מהסיבה לעובדה שאתם ערים מלכתחילה. אנשים רבים חושבים שהם צריכים ללכת לשירותים בלילה אבל כשהם באמת מגיעים לשירותים, הם מגלים שבסך הכל מדובר בזרזיף קטן של שתן. משמעות הדבר היא כי נדודי שינה, ולא הטלת שתן לילית, הם למעשה הגורם לכך.

לנדודי שינה יכולות להיות שורה של סיבות שונות שמסבירות את המצב, לכן חשוב שתקפידו על הרגלים טובים ובריאים יותר לפני שינה, זאת על מנת שתצליחו לשפר את התפקוד שלכם ביומיום, וכן לוודא שאתם לא מחבלים בשינה שלכם.

 

הנה מספר דברים שתוכלו לעשות כדי לשפר את המצב:

– הגבילו את זמן התנומות בשעות היום לחצי שעה בכל פעם.

– הימנעו מצריכת חומרים ממריצים כמו קפאין וניקוטין בסמוך לכניסתכם למיטה.

– קבעו זמן מוגדר לשינה ועמדו בזה.

– עשו תרגילי התעמלות (אבל לא ממש לפני השינה).

– הימנעו ממזונות שעשויים ממש לשבש לכם את השינה (כמו מאכלים חריפים או כבדים).

– זכרו שהמיטה שלכם מיועדת לשינה ומין.

-הצטיידו בסדיניות ומגני מזרון על מנת לשמור על המזרון נקי מכתמים וריחות.

– בנו לעצמכם שגרת שינה שלווה ורגועה.

– דאגו להחשיך את חדר השינה שלכם כך שאורות וריצודים לא יטרידו את מנוחתכם החשובה.

 

  1. שוחחו עם הרופא שלכם

בעוד שעצות וטיפים, כמו אלה המוזכרים למעלה, עשויים לסייע בהקלה על הטלת השתן הלילית, זה בדרך כלל רעיון טוב יותר ללכת לרופא מומחה כדי לטפל בבעיה זו. השינויים המומלצים בהרגלים ובהתנהגות לא תמיד מתייחסים לגורמים להטלת שתן לילית.

מצב זה נגרם לרוב על ידי פוליאוריה לילית, כאשר הכליות מייצרות כמויות עודפות של שתן, לכן טיפול במקור לבעיה הוא כל כך חשוב.

אם אתם מתמקדים רק בריפוי של, נגיד, ​שלפוחית ​​השתן שלכם, קרוב לוודאי שתפספסו פה את במקור לבעיה, שיכול להיות בכלל בכליות. חשוב מאוד לטפל בשתי החזיתות על מנת שתוכלו לנהל ביעילות את הסימפטומים שאתם סובלים מהם.

“הטלת שתן לילית תמיד הייתה קשה לטיפול, אך כיום היא מוכרת כסימפטום של בעיה רפואית אחרת”, אומרת ד”ר דונה דנג, מנתחת במחלקת האורולוגיה של קייזר אוקלנד.

 

להטלת שתן לילית יש לפעמים סיבות שונות, לכן חשוב לבצע בדיקה יסודית הנעשית על ידי הרופא שלכם כדי לשלול תנאים אחרים ולהגיע אל מקור הבעיה.

 

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.