10 דברים שחשוב לדעת על הרטבת לילה אצל מבוגרים

10 דברים שחשוב לדעת על הרטבת לילה אצל מבוגרים

האם אתם סובלים מהרטבת לילה גם בגיל מבוגר? יש לכם אדם קרוב היקר ללבכם שסובל מבריחת שתן בלילה או ביום?

ריכזנו עבורכם 10 דברים שחשוב לדעת על הרטבת לילה אצל אנשים מבוגרים:

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5
 1. אתם לא לבד: מליוני אמריקאים ועשרות אלפי מבוגרים בישראל מושפעים על ידי בריחת שתן ו-1-2% מהם חוו הרטבת לילה. אומנם זו בעיה מביכה, אך בדרך כלל היא יכולה להיות מטופלת וישנן דרכים לנהל אותה. אל תיתן למבוכה לעצור אותך מלדבר עם הרופא או איש מקצוע ולבקש עזרה כשצריך. כיום ישנם פתרונות שונים לבריחת שתן אשר יכולים לתת מענה מידי לבעיה. אנו בעזר נאמן מתמחים בסיוע לאנשים הסובלים מבריחת שתן בדרגות שונות ויודעים להתאים את הפתרון הטוב ביותר לכל אחד.

 1. זה נקרא הרטבה נוקטורנלית: זה מצב רפואי. חשוב להבין כי הרטבה במיטה בקרב מבוגרים רחוקה מאוד מהרטבה במיטה של הילדות. זה בדרך כלל תוצאה של הפרעה, מצב, או בעיה עם שלפוחית השתן. לכן בקשת טיפול רפואי צריכה להיות בעדיפות.

 

 1. ניתן לטפל בהרטבת לילה גם בגיל מבוגר: כאמור, פעמים רבות פעמים את הגורם הבסיסי ניתן לטיפול, וכאשר מטפלים בו הסימפטומים (הרטבה במיטה) נפתרים גם כן. אתה לא בהכרח צריך לחיות עם זה כל החיים שלך. וגם אם זה לא יכול להירפא לחלוטין, יש דברים שאשפר לעשות גם כשסובלים מבריחת שתן כמו שימוש במוצרי ספיגה למבוגרים או תרגילים למניעת בריחת שתן כדי לנהל את זה ולשמור על חיים נורמליים ותחושת כבוד.

 

 1. יש גורמי סיכון לקחת בחשבון: סטרס גבוה, סכרת שלא מנוהלת נכון, כמות גדולה מדי של קפאין וגורמים אחרים עשויים לתרום או להעמיד אותך בסיכון גבוה יותר להרטבת לילה. הימנעות מגורמי הסיכון הללו יכולה לעזור בניהול של המצב ובשליטה עליו.

10 דברים שחשוב לדעת על הרטבת לילה אצל מבוגרים

 1. ישנם גורמים שונים: ישנן מספר סיבות לכך שמבוגר יסבול מהרטבת לילה, החל מהפרעה נוירולוגית, חסימת ערמונית, סכרת, שלפוחית פעילה יתר על המידה, סיבוכים מלידה ובעיות רפואיות אחרות. הבנת הגורמים האפשריים יכולה לעזור לך לזהות מדוע אתה סובל ולתכנן עם הרופא תוכנית טיפול נאותה.
 1. לטפל בגורם: שוחח עם הרופא. לעיתים קרובות מדי אנשים נוטים להיתפס לעניין של הרטבת הלילה עצמה ולנסות לטפל בסימפטומים. הם מפסיקים לשתות מים בלילה, מפעילים שעון מעורר על מנת להתפנות, מחפשים תרופות – כל אלה יכולים לעזור להפחית את הסימפטומים אבל לא להעלים אותם. יש לטפל קודם כל בגורם לבעיה והסימפטומים אמורים לפחות כתוצאה מכך.
 1. נהלו את הסימפטומים: טפלו בסיבה, ונהלו את הסימפטומים. הניהול יכול לכלול דברים שונים, מתרופות ועד שינוי באורח החיים, אימון שלפוחית השתן וביופידבק. בסופו של דבר זה כרוך גם בשימוש במוצרי ספיגה למבוגרים, כגון חיתולים למבוגרים או תחתונים סופגים אשר עוזרים למנוע דליפות ולהגן על העור, הבגדים והמצעים. הגודל הנכון, ההתאמה והספיגה הם המפתח להגנה ונוחות.
 1. שינוי באורח החיים יכול לעזור: הימנעות מקפאין, הפסקת שתייה לפני השינה, אכילת מזונות שאינם משתנים מטבעם, תרגילים לשלפוחית השתן וכדומה יכולים לעזור עם הרטבת לילה בקרב מבוגרים.
 1. תרופות עשויות לעזור: ישנם מקרים רבים בהם התרופה הנכונה יכולה להעלים את הרטבת הלילה. זה תלוי בגורם, ודורש להתייעץ עם הרופא.
 1. עזור לעצמך: לעיתים קרובות הסובלים מהרטבת לילה בגיל מבוגר נוטים להרגיש חסרי אונים ולסמוך על אנשי מקצוע. אבל יש דברים שאפשר לעשות כדי לעזור לעצמך, למשל אימון לשלפוחית השתן, תרגילי קיגל ועוד.

יש לכם שאלות? צריכים עזרה או סיוע מקצועי?

אנו בעזר נאמן נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת להזמנות ועזרה: 1-700-553-222

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
 • אין מוצרים בעגלה.