השפעות הסוכרת על בריחת שתן אצל נשים

סוכרת נפוצה היא מחלה מטבולית המאופיינת ברמות סוכר גבוהות בדם בגוף. עובדה ידועה היא כי סוכרת עלולה להוביל לסיבוכים בריאותיים קשים, במיוחד אם רמות הסוכר בדם נותרות ללא שליטה. אך אמת משמעותית, אך פחות מוכרת, היא שהיא יכולה לתרום לבעיות אורולוגיות, כמו בריחת שתן – אובדן שליטה בשלפוחית ​​השתן – מציאות של כ- 40% מהנשים עם סוכרת. עם זאת, מחקרים מראים כי ניתן להימנע מ- 50% מבריחת השתן הקשה על ידי מניעת סוכרת מסוג 2 באופן ספציפי. לכן, ידיעה נוספת על סוכרת יכולה לעזור לנשים לנהל את המצב ולמנוע סיבוכים גדולים כמו בריחת שתן.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

ישנן ארבע דרכים בסיסיות שהסוכרת תורמת לבריחת שתן, במיוחד אצל נשים:

משקל עודף

סוכרת מסוג 2 מהווה כ- 90% מכלל המקרים המאובחנים של סוכרת, וכ- 90% מהאנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2 נחשבים עודף משקל או שמנים. עודף משקל והשמנת יתר יכול לתרום לשליטה חלשה יותר בשלפוחית ​​השתן מכיוון שהיא מפעילה לחץ על שלפוחית ​​השתן ועל רצפת האגן. זה מקשה על שרירים אלה לתמוך בשלפוחית ​​השתן ובשופכה שלך, מה שמוביל לדליפות לא רצוניות, מה שעלול לגרום לתדירות השתן או לדליפת שתן. השיטה הקלה ביותר לאמוד השמנת יתר היא חישוב מדד מסת הגוף (BMI). זהו גורם חשוב לסוכרת ובריחת שתן, שכן הסיכון לבריחת שתן אצל נשים סוכרתיות עולה עם BMI גדול יותר. באופן ספציפי, נשים עם BMI העולה על 30 ק”ג / מ”ר היו בסיכון גבוה פי 1.5 לפתח בריחת שתן. ידיעת ה- BMI שלך יכולה לסייע בניהול הסוכרת שלך וכן במניעת בריחת שתן.

נזק לעצבים

זה ידוע כי סוכרת מנוהלת בצורה לקויה או ארוכת טווח עלולה לגרום נזק לעצבים, המתבטא בעיקר בנוירופתיה היקפית. למעשה, לכ- 60% מאנשים הסובלים מסוכרת יש סוג כלשהו של נזק עצבי. למרבה הצער, נזק עצבי יכול להוביל לשלפוחית ​​נוירוגנית אם רמות הסוכר בדם אינן מופעלות תחת שליטה, שכן נזק עצבי משפיע על העצבים המסייעים בשליטה על המעי ושלפוחית ​​השתן. תסמינים של שלפוחית ​​שתן נוירוגנית כוללים:

בריחת שתן

חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית ​​השתן לחלוטין

אנשים עם סוכרת הסובלים משלפוחית ​​שתן נוירוגנית עשויים לחוות נוקטוריה. זהו הצורך במתן שתן יותר מפעם אחת במהלך הלילה, דבר שיכול להוות סימן לרמות סוכר בלתי מבוקרות בדם. באופן כללי, כדי לסייע בניהול ההשפעות של אי סדרים בשלפוחית ​​השתן, מומלץ לאנשים לשים לב היטב למה שהם צורכים ולבצע שינויים תזונתיים נחוצים. חיתוך דברים כמו ממתיקים מלאכותיים, קפאין ומשקאות מוגזים והחלפתם בצריכת מים מוגברת ודיאטה עשירה בוויטמינים הוא לרוב הצעד הראשון. באופן דומה, חולי סוכרת יכולים לדחות או להימנע משלפוחית ​​השתן הנוירוגנית ובריחת שתן על ידי הפניה לתכנית דיאטה לסוכרת כדי לסייע בשליטה. את רמות הסוכר בדם לאורך זמן. ניהול דיאטות אינו דבר חדש עבור חולי סוכרת, תכנון דיאטה כולל לעיתים קרובות תשומת לב רבה לצריכת פחמימות, חלבונים, שומן ונוזלים. לכל אלה תהיה מודעות מוגברת כאשר סוכרת משולבת למתן שתן ולא רצון.

בכל מקרה שכזה, עד שהבעיה תטופל, מומלץ להשתמש במוצרי ספיגה שיתאימו לך, כגון חיתולים למבוגרים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.