ניתוח לבריחת שתן

כאשר טיפולים אחרים לא מצליחים לעזור, הניתוח הופך לאופציה. למדו על הליכים כירורגיים המשמשים לטיפול בבריחת שתן.

ניתוח לבריחת שתן הוא אחת האפשרויות האחרונות שאדם הסובל מבריחת שתן צריך לקחת בחשבון.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

אם יש לכם בריחת שתן במתח (בריחת שתן הנגרמת כתוצאה ממתח גופני כמו שיעול או פעילות גופנית), בדרך כלל הרופאים יעדיפו שתנסו קודם תרגילי קיגל, או אולי הליך פשוט יותר כמו הזרקת חומר מתפיח סביב השופכה. במקרים של בריחת שתן בדחיפות (מצב שבו יש דחפים חזקים להשתין באופן פתאומי שאינם קשורים למתח גופני), אימוני שלפוחית ​​השתן ותרופות הוכחו כמועילים.

אבל אם אף אחת מהאפשרויות האלו לא עבדה עבורכם, כדאי לכם לשקול ניתוח לבריחת שתן. ישנם כמה סוגים של ניתוחי בריחת שתן שיש לקחת בחשבון עבור מצבי המתח והדחיפות שלכם.

ניתוחי בריחת שתן במתח

הליך קלע. הסוג הנפוץ ביותר של ניתוחי בריחת שתן, הקלעים משמשים לטיפול בבריחת שתן בקרב נשים. “יותר מ 90 אחוזים מניתוחי הבריאות שלנו הם הליכי קלע”, אומר קרייג קומיטר, ד”ר מרצה, פרופסור חבר לאורולוגיה במרכז הרפואי של אוניברסיטת סטנפורד בפאלו אלטו, קליפורניה, ודובר האיגוד האורולוגי האמריקני.

נעשה חתך קטן בנרתיק, ממש מתחת לשופכה, ואז מונח קלע מתחתיה שמתחבר לרקמת החיבור של שרירי הבטן. הקלע עשוי בדרך כלל מחומר סינטטי הדומה לניילון והוא פועל על ידי תמיכה בשופכה. “אתה בעצם מחזק את החלק הזה בשופכה באמצעות מתח,” אומר ז’אן פורקרוי, ד”ר רופא אורולוג בוושינגטון, יועץ בבית החולים הצבאי וולטר ריד, ובודק הרפואה לשעבר במנהל המזון והתרופות. כאשר לחץ משיעול או עיטוש לוחץ על שלפוחית ​​השתן – דבר הגורם לדליפת שתן אצל אנשים עם בריחת שתן – השופכה נאלצת להתקרב מטה לכיוון הקלע, מה שסוגר אותה.

הליך קלע ללא מתיחה. סוג חדש של ניתוח בריחת שתן עם קלעים, כולל קלע לנרתיק ללא מתיחה, או TVT. העיקרון זהה, שכן הקלע משמש ליצירת ערסל מתחת לשופכה כדי לתמוך בה כנגד לחץ. אבל הקלע הוא רשת סינתטית שאוחזת ברקמות מסביב ונשארת במקומה ללא תפרים. בגלל זה, רופאים יכולים לבצע את הניתוח תוך חצי שעה, לרוב עם הרדמה מקומית. זמן ההחלמה נוטה להיות מהיר יותר מאשר בסוג האחר של ניתוחי קלע. עם זאת, מדובר בהליך חדש יחסית והסיכונים לטווח הארוך אינם ידועים.

קלעים פאבווגינאליים. סוג אחר של ניתוחי קלע כרוך בשימוש בבטן שלכם ליצירת קלע מתחת לשופכה. זה עובד כמו עם קלעים אחרים במניעת דליפת שתן כשמופעל לחץ על השלפוחית.

ניתוחי בריחת שתן בדחיפות

גירוי עצבי. שתל גירוי חשמלי קטן מונח בניתוח בסמוך לעצב העצה בגב התחתון, בדרך כלל מתחת לעור באזור הישבן העליון או הבטן. עצב העצה שולט על אופן התרוקנות השלפוחית. המכשיר משתמש בפולסים חשמליים קלים כדי לשמש מעין קוצב לב לשלפוחית ​​השתן, ויכול להפחית או לבטל את בריחת השתן.

הגדלת שלפוחית ​​השתן. ניתוח זה, המכונה גם ציסטופלסטיקה מוגדלת, כולל הוספת קטע של המעי לשלפוחית ​​השתן כדי להגדיל את גודל השלפוחית, מה שמקנה לשלפוחית ​​השתן יכולת רבה יותר לאגור שתן.

אם תרגילי קיגל או נהלים פשוטים יותר לא עזרו לכם, רוב הסיכויים שכדאי לכם לשוחח עם הרופא שלכם על אחד מסוגי הניתוחים הללו. אף על פי שהם לעולם לא נעשים כטיפול קו ראשון, פעולות כירורגיות אלה יכולות להיות יעילות מאוד ועלולות להביא להקלה שאתם מחפשים. בכל מקרה, עד שהבעיה תיפתר, מומלץ להשתמש במוצרי ספיגה מתאימים כגון תחתונים סופגים או חיתולים למבוגרים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.