מהי הפרעת רצפת האגן?

אתה יודע מהי בריחת שתן – למעשה, אתה חווה אותה. אבל האם אתה יודע למה זה קורה? האם ידעת שניתן לאתר זאת בסיבה ספציפית? והסיבה היא שרירי רצפת האגן.

מהם שרירי רצפת האגן בדיוק? לגברים ולנשים יש רצפת אגן. אצל נשים השרירים, הרצועות, הרקמות והעצבים הם התומכים בשלפוחית ​​השתן, הרחם, הנרתיק והחלחולת, ועוזרים לתפקוד איברי האגן הללו. עבור גברים השרירים, הרקמות והעצבים הם התומכים בשלפוחית ​​השתן, פי הטבעת ואיברי האגן.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

נשים חוות הפרעות ברצפת האגן יותר מגברים. כמה נתונים סטטיסטיים מהירים מהמכון הלאומי לבריאות (NIH), על הפרעות ברצפת האגן, משפיעים על:

  • 10% מהנשים בגילאי 20-39
  • 27% מהנשים בגילאי 40-59
  • 37% מהנשים בגילאי 60-79
  • כמעט 50% מהנשים בגיל 80 ומעלה

על פי ה- NIH, הפרעות ברצפת האגן נגרמות כאשר השרירים ורקמות החיבור בתוך חלל האגן נחלשים או נפצעים. נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר להתרחשות זו עקב לידה. עם זאת, הסימפטומים עשויים שלא להופיע מיד. שרירי רצפת האגן עלולים להיפגע או להחליש במהלך הלידה, אך ייתכן שההיחלשות לא ניכרת עד גיל המעבר או מאוחר יותר.

3 הפרעות עיקריות ברצפת האגן:

  1. בריחת שתן
  2. בריחת שתן במעי
  3. צניחת איברי האגן

בריחת שתן היא חוסר היכולת לשלוט בשחרור שתן משלפוחית ​​השתן. ישנם כמה סוגים שונים של בריחת שתן. זה כולל בריחת שתן, הידועה גם בשם שלפוחית ​​השתן, שהיא דחף פתאומי ובלתי נשלט להשתין. בריחת שתן במאמץ היא חוסר היכולת להחזיק שתן אשר מופעלת על ידי התעטשות, צחוק, שיעול ופעילות גופנית, ובריחת שתן מעורבת שהיא תסמינים משני הסוגים. ישנם סוגים אחרים של בריחת שתן הנובעים משבץ מוחי, פעולות או תרופות, אך הסוגים הנפוצים ביותר הם בריחת שתן ולחץ בריחת שתן.

בריחת שתן במעי היא חוסר היכולת לשלוט בתנועות המעיים. זה כולל בריחת שתן פסיבית, שהיא פריקה לא רצונית של צואה או גז ללא מודעות. בריחת שתן דחף היא פריקה בלתי נשלטת של צואה או גז למרות ניסיונות לשלוט בה, וחלחול צואה. פציעות ברצפת האגן עלולות לגרום גם לבריחת שתן במעי, שהיא פחות מוכרת מבריחת שתן.

צניחת איברי האגן היא כאשר איברי אגן כמו רחם, שלפוחית ​​השתן והמעיים מתמוטטים על הנרתיק. הלחץ שנוצר עלול לגרום לבליטה דרך תעלת הנרתיק. זה יכול להיות לא נוח ולהקשות על כל פעילות גופנית.

ישנם מגוון טיפולים הזמינים להפרעות ברצפת האגן. מהלך הטיפול תלוי בכל מקרה בודד ובתסמינים, אך הוא יכול לכלול כל דבר, החל מפיזיותרפיה וכלה בתרופות וכלה בניתוחים זעיר פולשניים.

בכל מקרה, עד לטיפול בבעיה, ניתן להיעזר במוצרי ספיגה כגון פדים סופגים או חיתולים למבוגרים.

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.