סובלים מבריחת שתן? אל תפסיקו להתאמן

סובלים מבריחת שתן? אל תפסיקו להתאמן

החיים עם בריחת שתן מכילים אתגרים רבים. מצב זה יכול לגרום לכם להגביל את החיים שהיו לכם פעם – אי הגעה לאירועים חברתיים, ריחוק מבני משפחה וחברים, ואפילו חיסורים רבים בעבודה. לא מפתיע כלל אם האימונים שלכם גם מושפעים מזה. למעשה, מחקרים הראו כי עד 20% מהנשים דיווחו על הפסקת פעילות גופנית עקב בריחת שתן. דליפה בעת ריצה או תוך כדי סוגים מסוימים של פעילות גופנית היא נפוצה מאוד, אבל זה לא מצב נורמלי. אתם לא צריכים לחיות עם בריחת שתן, ואלה חדשות טובות בהחלט.

צריכים עזרה וקצרים בזמן? הנה השוואה מהירה:

ספיגה באיכות מעולה

חיתולים למבוגרים

5/5

תמורה מושלמת למחיר

תחתונים סופגים

5/5

איכות במחיר שפוי

סדיניות ומגני מזרן

5/5

 

מדוע מתרחשת דליפת שתן במהלך אימון?

דליפת שתן במהלך האימון מתרחשת בגלל לחץ המופעל על שלפוחית השתן. בריחת שתן מעידה על רצפת אגן חלשה או שריר הסוגר. זה יכול לקרות עקב התעטשות, שיעול, וכן צורות מסוימות של עבודה פיזית.

בריחת שתן יכולה לצוץ לאחר הלידה, אבל גם תנאים אחרים יכולים לתרום את המצב, כמו שיעול כרוני, ניתוחים כירורגיים, גיל המעבר והשמנת יתר.

סובלים מבריחת שתן? אל תפסיקו להתאמן

 

כיצד להימנע מדליפת שתן במהלך פעילות גופנית

לפניכם טיפים שיכולים לעזור לכם לטפל בבעיית הדליפות משלפוחית ​​השתן. כמו תמיד, כאשר חושבים על אפשרויות הטיפול, מומלץ להתייעץ עם פיזיותרפיסט מומחה לרצפת האגן שיכול לתת לכם הערכה נכונה.

 

  1. חזקו את רצפת האגן שלכם

רצפת אגן חלשה יכולה לגרום לכם להיות רגישים יותר בכל מה שנוגע לדליפות שתן. כדי ללמוד איך לחזק את האזור הזה, קבעו פגישה עם פיזיותרפיסט שידריך אתכם לא רק איך לבצע כראוי תרגילי קגל, אלא גם כיצד לחזק את כל שרירי הליבה. בעוד שרצפת האגן חשובה מאוד במכלול השרירים הזה, היא רק חלק אחד של המשוואה. שרירי הליבה שלכם משחקים תפקיד משמעותי בבריאות הגוף ולכן חשוב לכלול אותם באימונים השגרתיים.

 

פיזיותרפיסט גם ילמד אתכם איך להרפות כראוי את שרירי רצפת האגן שלכם. כאשר שרירים אלה מתוחים מדי יכולות להיווצר בעיות אחרות.

 

  1. השתמשו בהתקן פרוסטטי לנרתיק

לעתים קרובות מתרחשת בריחת שתן אצל נשים עקב הריון וסיבות נוספות. התקן פרוסטטי לנרתיק יכול לשמש פתרון נהדר במצב זה (במיוחד בזמן האימון) שכן הוא עוזר “להחזיק” את כל האזור, וכתוצאה מכך ישנו לחץ מופחת על שלפוחית ​​השתן.

 

  1. שימוש במוצרי ספיגה שונים

למותר לציין כי אם אתם חווים דליפת שתן ורוצים להמשיך להתאמן, ייתכן שתצטרכו להיעזר במוצרי ספיגה. ישנם מספר מוצרים זמינים בשוק המיועדים במיוחד עבור מתאמנים כמו תחתוני ספיגה למבוגרים (דיסקרטי במיוחד). נסו סגנונות שונים כדי לראות מה עובד בשבילכם. חיתולים למבוגרים זה פתרון מצוין בשעת מנוחה, אך לא במקרה של אימון.

 

  1. אל תשתו כל כך הרבה נוזלים

אתם צריכים לוודא שאינכם מיובשים, אבל עם זאת להגביל את כמות המשקאות המכילים קפאין, במיוחד לפני האימון. קפאין יכול לגרות את שלפוחית ​​השתן.

 

  1. שימו לב למה שאתם אוכלים

בדומה לקפאין, מזונות מסוימים יכולים לגרום לגירוי בשלפוחית ​​השתן אצל אנשים מסוימים, כמו מזונות חריפים או חומציים שיש להימנע מהם.

 

  1. רוקנו את השלפוחית לפני תחילת האימון

הקפידו להשתמש בשירותים לפני כל אימון מאומץ, כמו ריצה, כדי למנוע לחץ נוסף על שלפוחית ​​השתן שלכם.

 

  1. חזקו את שרירי רצפת האגן

בדיוק כמו כל שריר בגוף, גם השרירים בשלפוחית ​​השתן שלכם יכולים להיות מאומנים. נסו לתזמן את הביקורים בשירותים במרווחים מסוימים בהתחלה, ועבדו על כך בהדרגה עד שתצליחו ליצור מרווחי זמן ארוכים יותר.

 

  1. לבשו מכנסיים שחורים

זהו טריק פשוט שיכול לעזור לכם לפחות להסתיר דליפות שתן מביכות. בגדים הולמים רופפים יכולים גם לעזור להסתיר מוצרי ספיגה שייתכן שאתם משתמשים בהם כדי להימנע מכתמים וריחות לא נעימים.

 

כפי שאתם יכולים לראות, ישנו מגוון של אפשרויות לניהול דליפת שתן בעת ​​פעילות גופנית. נסו לשלב כמה מהטיפים למעלה כדי שלא תצטרכו להפסיק את שגרת האימונים.

 

Call Now Button
×

עגלת קניות

Cart
  • אין מוצרים בעגלה.